BCN3D Stratos – nowy slicer od BCN3D Technologies

Kategoria: Programy i strony www 21 lip 2021

BCN3D Technologies to jeden z liderów branży technologii przyrostowych, który w ostatnich latach prężnie rozwija swój ekosystem związany z nową serią drukarek 3D oraz systemów do przechowywania filamentu w kontrolowanych warunkach. Naturalnym uzupełnieniem tych narzędzi jest oprogramowanie, które pozwoli na pełne wykorzystanie ich możliwości. Z tego właśnie względu hiszpańska firma opracowała swój autorski slicer BCN3D Stratos.

Ostatni (dość trudny dla niektórych) rok, dla BCN3D okazał się niezwykle pracowity. Poza debiutami nowej serii drukarek 3D Sigma oraz Epsilon, na rynku pojawił się również system do przechowywania filamentu Smart Cabinet. Równolegle pracowano jednak także nad własnym oprogramowaniem, które będzie w stanie lepiej wykorzystać możliwości nowych drukarek 3D.

Dotychczasowym slicerem używanym z drukarkami 3D hiszpańskiego producenta był BCN3D Cura, czyli delikatnie zmodyfikowany i zawierający przygotowane przez BCN3D profile drukarek, open source’owy slicer Cura, rozwijany przez firmę Ultimaker. Nowy soft również bazuje na holenderskim silniku cięcia, ale jego modyfikacje, takie jak nowy interfejs, rozszerzenie wielu funkcjonalności, bezproblemowa komunikacja z rodziną produktów Epsilon oraz Sigma, nowe funkcje cięcia oraz zwiększenie łatwości obsługi oprogramowania to autorski wkład ekipy BCN3D.

Celem rozwoju naszego oprogramowania było wyniesienie go do tego samego poziomu, na jakim znajduje się nasz wysokowydajny sprzęt. BCN3D Stratos znacznie upraszcza proces drukowania, bez uszczerbku dla jakości i precyzji wydruków. Jesteśmy dumni, że stale poszerzamy różnorodność konfiguracji i ustawień dla użytkowników na każdym poziomie zaawansowania, a w najbliższej przyszłości pojawi się ich jeszcze więcej.Xavier Martínez Faneca, dyrektor generalny BCN3D
Photo Credit: BCN3D Technologies

Aby zapoznać się z możliwościami oraz nowymi funkcjami oprogramowania BCN3D Stratos można je bezpłatnie pobrać tutaj.

Źródło: Informacje prasowe

Grafika przewodnia/Cover Photo Credit: BCN3D Technologies

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments