BCN3D wprowadza do sprzedaży Smart Cabinet – system do przechowywania filamentu

Kategoria: Desktopowe drukarki 3D 25 maj 2021

Smart Cabinet to system do przechowywania filamentu w kontrolowanych warunkach, który zapowiedziany został wraz z premierą nowej generacji drukarek 3D z serii Epsilon oraz Sigma. Urządzenie to trafia właśnie do sprzedaży, uzupełniając ekosystem modeli Epsilon W27 oraz Epsilon W50.

Działanie BCN3D Smart Cabinet opiera się na technologii inteligentnego suszenia, która zapewnia nieustanne utrzymywanie filamentów na optymalnym poziomie wilgotności, zapewniając najlepsze wyniki w każdym procesie drukowania, chroniąc jednocześnie przed awarią i zatykaniem dyszy.

System kontroli wilgotności filamentu utrzymuje materiały w optymalnym stanie, a wbudowany zasilacz (UPS) chroni proces drukowania przez cały czas, eliminując ryzyko jego przerwania z powodu braku zasilania. BCN3D Smart Cabinet działa w oparciu o metodę suszarki absorpcyjnej, aby utrzymać stałe suche środowisko wokół przechowywanych szpul i chronić je przed nagłymi zmianami zewnętrznymi.

Urządzenie kontroluje wilgotność względną wewnątrz hermetycznego pojemnika za pomocą środka osuszającego, który pochłania wilgoć (w tym przypadku są to granulki na bazie tlenku glinu). Izolując materiał absorpcyjny od komory grzewczej i podnosząc jego temperaturę, pochłaniana wilgoć jest uwalniana na zewnątrz komory, po czym następuje regeneracja materiału. Po oczyszczeniu środek osuszający jest gotowy do zbierania kolejnej ilości wilgoci i nie ma konieczności jego wymiany.

Zalety BCN3D Smart Cabinet:

  • kompatybilna ze wszystkimi rodzajami materiałów,
  • niskie zużycie energii (średnio 12 W, maksymalnie 100 W),
  • miejsce na 10 małych lub 4 duże szpule,
  • umożliwia druk 3D w środowisku o kontrolowanej wilgotności,
  • suszenie bez dodatkowego źródła ciepła,
  • brak części eksploatacyjnych.

BCN3D Smart Cabinet można już zamawiać na stronie producenta oraz u lokalnych dystrybutorów w cenie 2 495 euro netto.

Źródło: Informacje prasowe

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments