BCN3D przejmuje AstroPrint – platformę do zarządzania drukiem 3D w chmurze

Kategoria: Programy i strony www 10 wrz 2021

Hiszpański producent drukarek 3D, firma BCN3D Technologies, ogłosiła właśnie przejęcie AstroPrint, jednej z największych platform do zarządzania drukarkami 3D w chmurze. Pozyskanie tak kluczowej technologii oraz fachowej wiedzy, pozwoli na znaczący rozwój swoich rozwiązań chmurowych, oferując niedostępne dotychczas funkcje.

AstroPrint to kalifornijska firma zajmująca się oprogramowaniem do druku 3D, znanego z zaawansowanych rozwiązań bazujących na chmurze, które pozwalają użytkownikom na łatwe oraz wydajne zarządzanie wieloma drukarkami 3D. O pozycji tej marki świadczyć może przede wszystkim liczba zarejestrowanych użytkowników, która wynosi obecnie około 200 000. Pośród nich znajdują się klienci ze 130 różnych państw, a średnia liczba jednocześnie podłączonych do sieci urządzeń wynosi 2 000.

Obie firmy zawarły umowę o przejęciu jeszcze w kwietniu, ale cała transakcja została dopięta w lipcu. Inwestycja ta pozwoli BCN3D nie tylko na wydanie nowej platformy do druku 3D w chmurze, ale przede wszystkim na pozyskanie doświadczonego zespołu programistów, który będzie w stanie rozwijać przyszłe funkcje oprogramowania. Hiszpanie planują bowiem utrzymanie AstroPrint jako niezależnej platformy oraz rozwijanie jej funkcjonalności dla swojej bazy użytkowników.

Postrzegamy to jako nowy rozdział w naszych dążeniach do zaoferowania klientom absolutnie najlepszego możliwego rozwiązania zarówno pod względem sprzętu, jak i oprogramowania. Jesteśmy przekonani, że przejęcie firmy z takim doświadczeniem przyczyni się do zwiększenia potencjału naszego profilu działalności, a połączenie naszych zespołów bez wątpienia przyniesie niezliczone korzyści.Xavier Martínez Faneca, dyrektor generalny BCN3D
Photo Credit: BCN3D

Fuzja obu zespołów prowadzona będzie przez Daniela Arroyo, założyciela oraz CTO AstroPrint, który obejmie stanowisko Chief Software Officer w BCN3D.

Źródło: Informacje prasowe

Grafika przewodnia/Cover Photo Credit: BCN3D

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments