Saint-Gobain zwiększa wydajność linii produkcyjnej dzięki oprzyrządowaniu drukowanemu w 3D

Kategoria: Przemysłowe drukarki 3D 25 maj 2022

Francuska międzynarodowa firma Saint-Gobain, która zajmuje się między innymi produkcją szyb dla wielu sektorów przemysłu, w tym motoryzacyjnego, znacząco zwiększyła wydajność, dzięki zastosowaniu drukarek 3D od BCN3D Technologies. Urządzenia te posłużyły do druku 3D wszelkiego rodzaju osprzętu wykorzystywanego na różnych etapach procesu produkcyjnego.

Drukarki 3D od BCN3D wykorzystywane są w fabryce Sint-Gobain w Barcelonie. Dzięki nim w znaczący sposób poprawiono wydajność procesów produkcyjnych części oraz komponentów dla klientów z branży motoryzacyjnej, pośród których znajdują się takie firmy jak Daimler Mercedes, Stellantis Group, Volkswagen Group, Reanult Dacia oraz Ford. Implementacja tego typu rozwiązań pozwoliła również na obniżenie kosztów oraz skrócenia czasu produkcji.

Hiszpański oddział Saint-Gobain, działający w Barcelonie od 2019 roku, produkuje rocznie 19 milionów różnego rodzaju szyb samochodowych. Każdy rodzaj szyby wymaga innego oprzyrządowania na linii produkcyjnej, które dotychczas było zamawiane w firmach zewnętrznych. Poza wysokim kosztem wiązało się to przede wszystkim z długim okresem oczekiwania. Wdrożenie technologii druku 3D pozwoliło na zaoszczędzenie około 170 000 EUR oraz skrócenie czasu realizacji o 93%.

Photo Credit: BCN3D Technologies

Komponenty motoryzacyjne produkujemy od 90 lat. Dzięki drukowi 3D doświadczyliśmy znacznej redukcji kosztów i szybszego przepływu pracy dostosowanego do naszych potrzeb w produkcji oprzyrządowania, w porównaniu z zewnętrznymi dostawcami, z których usług korzystaliśmy w przeszłości.Angel Salas, inżynier utrzymania ruchu w fabryce w Barcelonie

Fabryka Saint-Gobain w Barcelonie wzbogaciła swój park maszynowy o kilka drukarek 3D z Serii BCN3D Epsilon W50 wraz z systemami do przechowywania filamentu Smart Cabinet. Urządzenia te wykorzystywane są zarówno do tworzenia prototypów, jak również oprzyrządowania wspomagającego pracę na linii produkcyjnej oraz wykorzystywanego do kontroli jakości.

Źródło/Source: Informacje prasowe/Press release

Grafika przewodnia/Cover Photo Credit: BCN3D Technologies

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments