TOP 5 najpopularniejszych nowych filmów o druku 3D – kwiecień ‘22

Kategoria: Rankingi i zestawienia 04 maj 2022

Każdego miesiąca na kanały w serwisie YouTube trafiają dziesiątki nowych filmików, które pośrednio lub bezpośrednio związane są z drukiem 3D. Część z nich, z góry skazana na niebyt, odchodzi w zapomnienie, nieliczne zaś są w stanie się wybić, zyskując dość szybko ogromną popularność. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy pięć najpopularniejszych filmów minionego miesiąca na portalu YouTube. Będziemy się jednak skupiać wyłącznie na filmach nowych, które zostały dodane w danym miesiącu. Zapraszamy więc na przegląd pięciu najpopularniejszych filmików kwietnia 2022 roku.

Przygotowując ranking skupimy się przede wszystkim na liczbie wyświetleń danego filmu, uzupełniając te informacje o czas przez jaki jest on dostępny dla oglądających.

Ważne! Zestawienie nie uwzględnia materiałów, których czas trwania nie przekracza jednej minuty.

Miejsce 5 – Najgłośniejszy wydruk 3D

Liczba wyświetleń: 615 934

Czas na YouTube: 3 dni

Autor kanału Maker’s Muse poszukuje najgłośniejszego wydruku 3D. W tym celu drukuje szereg projektów, pośród których znajdziemy między innymi różnego rodzaju gwizdki oraz syrenę alarmową.

Miejsce 4 – Multimateriałowa drukarka 3D do metalu

Liczba wyświetleń: 577 115

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Krótki materiał prezentujący możliwości drukarki 3D Meltio, urządzenia które drukuje bez suportów z sześciu różnych rodzajów metalu.

Miejsce 3 – Druk 3D domów

Liczba wyświetleń: 651 023

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Kolejny materiał na temat drukowanych w 3D budynków. Tym razem możemy zgłębić tę ideę na przykładzie designerskiego projektu House Zero.

Miejsce 2 – Recenzja drukarki 3D AnkerMAke M5

Liczba wyświetleń: 879 280

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Sponsorowany materiał na temat drukarki 3D AnkerMake M5. Zobaczymy w nim unboxing, zapis procesu składania oraz test tego urządzenia, którego proces druku 3D wspomagany jest przez… „sztuczną inteligencję”.

Miejsce 1 – Masowa produkcja robotów humanoidalnych na drukarkach 3D

Liczba wyświetleń: 29 450 722

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Niesamowity materiał z koreańskiej fabryki robotów humanoidalnych. Możemy prześledzić w nim niemal cały proces ich powstawania, ze szczególnym naciskiem na wielkogabarytowy druk 3D w technologii SLA oraz jego późniejszą obróbką.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments