Envision ONE cDLM – nowa seria fotopolimerowych drukarek 3D od EnvisionTEC

Kategoria: Desktopowe drukarki 3D 29 gru 2018

EnvisionTEC, jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów profesjonalnych, fotopolimerowych drukarek 3D nie zwalnia tempa i po zaprezentowanej raptem miesiąc temu serii Perfactory P4K prezentuje kolejną serię drukarek 3D. Envision ONE cDLM występować będzie w wersji Dental oraz Mechanical.

Seria Envision ONE cDLM (Continuous Digital Light Manufacturing) koncentrować się ma na szybkim, dokładnym oraz wykonywanym na szeroką skalę druku 3D. Możliwe jest to dzięki opatentowanemu w 2016 roku procesowi cDLM. Polega on na zastosowaniu przepuszczalnego dla tlenu filmu, stanowiącego dno kuwety z żywicą. Dzięki kontrolowaniu ciśnienia tlenu każda z warstw odseparowywana jest od tej powierzchni o wiele szybciej, ze względu na fakt, że jest z nią o wiele słabiej niż w innych systemach związana.

Envision ONE cDLM Dental posiada obszar roboczy na poziomie 180 x 101 x 85 mm, podczas gdy wersja Mechanical oferuje nieco więcej w osi Z, umożliwiając drukowanie 3D obiektów o wysokości 175 mm. Oba urządzenia charakteryzują się natywną rozdzielczością XY wynoszącą 93 mikrometry, ale dzięki zastosowaniu opatentowanej technologii Contour Gray Scaling może ona wynosić nawet 60 mikrometrów. Możliwość uzyskiwanej wysokości warstwy zamyka się w przedziale od 25 mikrometrów do 150 mikrometrów.

W obu urządzeniach zastosowano światło o nieco krótszej niż standardowe 405 Nm długości fali, która w tym wypadku wynosi 385 nm. Według producenta zabieg ten ma na celu zmniejszenie niedokładności wynikających ze zjawiska ugięcia światła. Samokalibrujące się źródło światła LED ma zapewniać z kolei wyższą dokładność, zwłaszcza w przypadku druku 3D z żywic transparentnych.

Oba modele mają trafić do sprzedaży w 2019 roku.

Źródło: www.3dprintingindustry.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments