SuperVolcano – nowa głowica od E3D-Online do szybkiego drukowania 3D modeli wielkogabarytowych

Kategoria: Desktopowe drukarki 3D Warsztat 04 Mar 2019

Brytyjska firma E3D-Online wprowadza do swojej bogatej oferty kolejny produkt, który może cieszyć się ogromnym zainteresowaniem u klientów. Głowica SuperVolcano rozwiązuje bowiem problemy z długim oczekiwaniem na wielkogabarytowe wydruki 3D, ponieważ dzięki swojej konstrukcji jest w stanie uzyskiwać przepływ filamentu na poziomie 11-kronie większym niż w tradycyjnych głowicach do drukarek 3D.

E3D-Online to jeden z najbardziej rozpoznawalnych oraz najpopularniejszych producentów akcesoriów do drukarek 3D, przeznaczonych zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów. Ich najbardziej rozpoznawalnymi produktami są oczywiście wszelkiego rodzaju ektrudery oraz głowice. Najnowszy model głowicy, oznaczony jako SuperVolcano, przeznaczony jest przede wszystkim dla tych, dla których liczy się czas wydruku, czyli posiadaczy wielkogabarytowych drukarek 3D.

SuperVolcano został opracowany tak, aby jego przepustowość była możliwie jak największa. Oczywiście wiąże się z tym konieczność druku 3D na warstwach wyższych oraz szerszych niż tradycyjnie stosowane w wydrukach precyzyjnych. Z przeprowadzonych przez producenta testów wynika, że w tym samym czasie głowica ta jest w stanie przetworzyć jedenaście razy więcej tworzywa niż popularna głowica V6. Pomiarów dokonywano dla filamentu PLA, ekstrudowanego w temperaturze 220oC. Przepustowość SuperVolcano wyniosła 6 600 mm3/min.

Szczegóły techniczne:

  • długość całkowita: 56,5 mm +/- 0,5 mm,
  • maksymalna temperatura pracy: 500oC,
  • nominalna moc grzałki: 80 W,
  • wykorzystane materiały: niklowany blok miedziany, dysze ze stali hartowanej oraz mosiężne,
  • średnica filamentu: 1,75 mm, 3,00 mm,
  • średnica dyszy: 0,6 mm, 0,8 mm, 1,00 mm, 1,20 mm, 1,4 mm.

    CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v80), quality = 82

W poniższej tabeli znajdują się wyniki testów wydruku modelu 3DBenchy, wykonanego w różnych rozmiarach. Dane te obrazują prędkości druku 3D na różnych głowicach oferowanych przez E3D-Online, a na ich tle możemy zobrazować sobie „moc” SuperVolcano.

Źródło: www.e3d-online.com

 

O autorze

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz właściciel sklepu filaments4U.com.

ARTYKUŁY POWIĄZANE

Ostatnie komentarze