3devo otwiera biuro w Stanach Zjednoczonych

Kategoria: Materiały do druku 3D News 05 lis 2019

Firma technologiczna 3devo, która specjalizuje się w rozwiązaniach do biurowego wytłaczania filamentu oraz recyklingu tworzyw sztucznych, ogłosiła rozpoczęcie ekspansji swojej działalności na rynek amerykański. Do dotychczasowej siedziby mieszczącej się w holenderskim Utrechcie dołącza nowe biuro w Claymont w stanie Delaware, które zajmie się obsługą klientów z Ameryki Północnej.

Decyzja o otwarciu biura w USA wynika z rosnącej popularności produktów 3devo na całym świecie. O firmie zrobiło się głośno w roku 2016, kiedy to wypuściła na rynek rewolucyjny system do wytłaczania filamentu w warunkach domowych lub biurowych. Przez kolejne lata system ten był ulepszany oraz przekształcony w dwa oddzielne urządzenia, każde przeznaczone dla innej grupy odbiorców. Jako uzupełnienie całego ekosystemu do oferty wprowadzono również niszczarkę do tworzyw sztucznych oraz stacjonarną suszarkę do polimerów.

Nowe produkty oraz zaangażowanie 3devo w poprawę dostępu do technologii z zakresu produkcji filamentu na niewielką skalę zapewniły firmie bogatą bazę międzynarodowych klientów, która nieustannie się powiększa. Decyzja o ekspansji na rynek amerykański oraz otwarciu pierwszego zagranicznego biura była więc kolejnym logicznym krokiem w strategii rozwoju biznesu.

Obecność w USA pomoże usprawnić proces dokonywania zakupów przez klientów z tej części świata. Poza skróceniem czasu realizacji zamówień ułatwiony zostanie również proces płatności, poprzez uniknięcie konieczności przewalutowania środków pieniężnych. Poprawienie jakości obsługi klienta oraz lepsza organizacja logistyczna mają być kolejnym krokiem w dynamicznym rozwoju 3devo.

Linia produktowa 3devo obejmuje obecnie systemy do produkcji filamentów Precision oraz Composer, niszczarkę do tworzyw SHR3D IT oraz suszarkę do polimerów AIRID. Firma oferuje również indywidualne programy szkoleniowe z zakresu wytłaczania filamentów, recyklingu tworzyw sztucznych oraz przyszłości rozwoju materiałów.

Źródło: Informacje prasowe

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments