Castable Wax 40 – nowa żywica jubilerska od Formlabs

Kategoria: Materiały do druku 3D 17 sty 2021

Na zakończonych w minionym tygodniu wirtualnych targach elektroniki użytkowej CES 2021, jeden z najpopularniejszych producentów fotpolimerowych drukarek 3D, firma Formlabs, zaprezentował nowy materiał do druku 3D. Castable Wax 40 to żywica jubilerska przystosowana do wykonywania form odlewniczych metodą wosku traconego.

Castable Wax 40 to trzydziesta żywica fotopolimerowa w ofercie amerykańskiego producenta. Co ciekawe aż 12 z tych materiałów opracowano w zeszłym roku, czym chciano przede wszystkim udowodnić, jak ważna jest korelacja pomiędzy jakością części wykonanych w procesie wytwarzania przyrostowego, z materiałem z jakiego zostały one wykonane.

Postęp w materiałoznawstwie zapewnia przemysłowi druku 3D nowy poziom użyteczności i wszechstronności. Połączenie rewolucyjnych materiałów z unikalnymi strukturami, jakie mogą tworzyć drukarki 3D, sprawia, że ​​produkty końcowe lepiej spełniają potrzeby i oczekiwania konsumentów. Dzięki naszej szybko rosnącej gamie materiałów jesteśmy w stanie stale poszerzać listę branż, które mogą skorzystać na druku 3D.David Lakatos, Product Manager w Formlabs

Przy opracowywaniu nowego, przeznaczonego przede wszystkim dla jubilerów materiału, Formlabs współpracował z Gemological Institute of America, autorytetem w dziedzinie produkcji biżuterii, oraz z Rio Grande Jewelry Supply, jednym z największych na świecie dostawców sprzętu dla branży jubilerskiej. Sojusz ten zaowocował powstaniem idealnej żywicy do produkcji form jubilerskich.

Castable Wax 40, jak może sugerować jego nazwa, zawiera w swoim składzie 40% czystego wosku odlewniczego. Jest to materiał bardzo zbliżony do klasycznego niebieskiego wosku rzeźbiarskiego stosowanego od dawna w jubilerstwie. Żywica ta jest łatwa w obróbce, pozwalając zarazem na wydruk 3D gładkich oraz precyzyjnych modeli, jak również uzyskiwanie czystych, bezresztkowych form odlewniczych.

Źródło: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments