Liquid Crystal Magna V2 – nowa rewizja flagowej drukarki 3D od Photocentric

Kategoria: filaments4U Przemysłowe drukarki 3D 27 maj 2022

Firma Photocentric, innowator branży żywic fotopolimerowych oraz twórca technologii, która do naświetlania żywicy wykorzystuje ekrany LCD, wprowadziła na rynek Liquid Crystal Magna V2, całkowicie przeprojektowaną flagową konstrukcję, zaprojektowaną w celu przeniesienia produkcji addytywnej na jeszcze wyższy poziom. LC Magna V2 zapewnia znacznie większą prędkość drukowania, zwiększa wydajność oraz pozwala zmniejszyć ilość zmarnowanego materiału.

Liquid Crystal Magna to obecnie największa drukarka 3D w portfolio Photocentric. Urządzenie to zapewnia idealne połączenie dużej objętości z wysoką precyzją druku 3D, dzięki czemu świetnie sprawdzi się zarówno w szybkim prototypowaniu, jak i masowej realizacji wydruków na zamówienie.

Obszar roboczy na poziomie 510 x 280 x 350 mm czynił z Liquid Crystal Magna (V1) największą dostępną na rynku drukarkę 3D, która korzystała z technologii LCD. Zamontowany w niej ekran o przekątnej 23,8” oraz rozdzielczości 4K Ultra HD oferował niezwykłą precyzję oraz szczegółowość przy wykonywaniu zarówno wydruków wielkogabarytowych, jak również małych figurek. Zastosowane w urządzeniu niestandardowe podświetlenie o odpowiedniej jasności, pozwalało na utwardzenie warstwy o grubości 100 mikrometrów w czasie wynoszącym zaledwie od 3 do 8 sekund (w zależności od rodzaju żywicy).

Dzięki najnowszym udoskonaleniom LC Magna V2 oferuje zdecydowanie większą prędkoś drukowania 3D. Na przykład model o wysokości 80 mm , na warstwie 250 μm można teraz wydrukować w ciągu 1 godziny 13 minut, w porównaniu z 2 godzinami 22 minutami w poprzedniej wersji LC Magna. Kolejną zmianą jest nowa hydrofobowa platforma robocza. Przeprojektowano ją w celu dalszego zwiększenia produktywności oraz zmniejszenia ilości zmarnowanej żywicy, która do niej nie przywiera. Wszystko to wspomagane przez szeroką gamę wysokowydajnych żywic 3D oraz dedykowane jednostki do obróbki końcowej, sprawia że nowa LC Magna sprawdzi się do szerokiej gamy zastosowań i w wielu różnych branżach.

Photo Credit: Photocentric

Magna jest klejnotem w koronie Photocentric i cieszymy się, że możemy wprowadzić na rynek nowszy model, który opiera się na solidnych fundamentach swojego poprzednika. Zespół ds. rozwoju produktu zachował wszystko, co sprawiło, że LC Magna jest tak popularna wśród naszych klientów – w tym imponująca objętość druku 3D – jednocześnie dodając szereg funkcji, które zwiększyły prędkość drukowania, dodatkowo poprawiły niezawodność i znacznie zwiększyły moc obliczeniową. Jesteśmy niezwykle podekscytowani możliwościami nowej Magny i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co zrobią z nią nasi klienci.Sally Tipping, dyrektor sprzedaży Photocentric

LC Magna oraz wszystkie inne produkty Photocentric można kupić w sklepie filaments4U, który jest ich wyłącznym dystrybutorem w Polsce.

Źródło/Source: Informacje prasowe/Press release Photocetric

Grafika przewodnia/Cover Photo Credit: Photocentric

O autorze
Informacje Prasowe

3D w praktyce to czołowy serwis poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce, działający nieprzerwanie od 2014 roku.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments