Sequoia – wielkoformatowa i wysokotemperaturowa drukarka 3D od 3ntr

Kategoria: Przemysłowe drukarki 3D 24 lis 2022

3ntr to włoska firma znana przede wszystkim z oferowania rozwiązań w zakresie druku 3D dla przemysłu. Do swojej linii produktów dołączyła właśnie pierwszą drukarkę 3D z serii V5. Sequoia, poza podgrzewaną do wysokiej temperatury komorą roboczą, wyróżnia się przede wszystkim swoim ogromnym obszarem roboczym.

Urządzenie to powstało na fundamencie wieloletniego doświadczenia firmy 3ntr, która w branży druku 3D działa od ponad 10 lat. W swoim portfolio posiada już szereg precyzyjnych i niezawodnych drukarek 3D typu FDM, własne oprogramowanie oraz produkowane przez siebie materiały do druku 3D. Sequoia jest wypadkową tego doświadczenia i zawiera w sobie wszystkie najbardziej cenione funkcje swoich poprzedniczek, jak również szereg nowych rozwiązań.

To co najbardziej wyróżnia nowe urządzenie to wspomniany wcześniej obszar roboczy, który wynosi aż 1200 x 1100 x 900 mm. Jest to nie tylko największa tego typu drukarka 3D w rodzinie 3ntr, ale też jedna z największych na rynku. Umożliwi to użytkownikom zarówno druk 3D dużych monolitycznych części, jak również wielu małych modeli w tym samym czasie.

Kolejną zaletą jest zamknięta i podgrzewana do 130oC komora oraz podgrzewana do 200oC platforma robocza. Taka temperatura pozwoli na druk 3D z nawet najbardziej wymagających materiałów technicznych oraz zapobiegnie skurczowi podczas druku 3D na przykład z klasycznego ABS. Urządzenie umożliwia również pracę z materiałami elastycznymi oraz łączenie ich z materiałami o zupełnie innych właściwościach w jednym procesie druku 3D.

Photo Credit: 3ntr

W drukarce 3D klasy przemysłowej nie mogło zabraknąć również funkcjonalności, takich jak automatyczna kalibracja osi Z, platformy roboczej oraz ekstrudera. Ponadto wyposażoną ją w silniki bezszczotkowe oraz bezspaskowe napędy wszystkich osi, co ma zapewnić większą precyzję i bezawaryjność. Dopełnieniem całości jest z kolei 19,5” panel dotykowy oraz 500 GB wbudowanej pamięci.

Wszystkie powyższe funkcje oraz cechy drukarki 3D Sequoia mają za zadanie zapewnić jej użytkownikowi maksymalną swobodę wymiarową, niezawodność oraz pełną kontrolę nad procesem produkcyjnym.

Źródło/Source: www.3dnatives.com

Grafika przewodnia/Cover Photo Credit: 3ntr

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments