TOP 5 najpopularniejszych nowych filmów o druku 3D – maj ‘23

Kategoria: Rankingi i zestawienia 01 cze 2023

Każdego miesiąca na kanały w serwisie YouTube trafiają dziesiątki nowych filmików, które pośrednio lub bezpośrednio związane są z drukiem 3D. Część z nich, z góry skazana na niebyt, odchodzi w zapomnienie, nieliczne zaś są w stanie się wybić, zyskując dość szybko ogromną popularność. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentujemy pięć najpopularniejszych filmów minionego miesiąca na portalu YouTube. Będziemy się jednak skupiać wyłącznie na filmach nowych, które zostały dodane w danym miesiącu. Zapraszamy więc na przegląd pięciu najpopularniejszych filmików maja 2023 roku.

Przygotowując ranking skupimy się przede wszystkim na liczbie wyświetleń danego filmu, uzupełniając te informacje o czas przez jaki jest on dostępny dla oglądających.

Ważne! Zestawienie nie uwzględnia materiałów, których czas trwania nie przekracza jednej minuty.

Miejsce 5 – jak szybki może być drukowany w 3D model samochodu RC

Liczba wyświetleń: 141 671

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Autor nagrania mierzy się z wyzwaniem uzyskania prędkości 100 MPH przy pomocy w pełni drukowanego w 3D modelu RC. Czy uda mu się tego dokonać po wprowadzeniu stosownych poprawek oraz przeróbek?

Miejsce 4 – otwory pod nakrętki bez supportów

Liczba wyświetleń: 159 119

Czas na YouTube: 1,5 tygodnia

Maker’s Muse szuka najlepszej metody na drukowanie w 3D elementów, w których możemy umieszczać nakrętki do śrub, bez konieczności używania podpór. Uniknięcie suportów pozwala na lepsze wpasowanie nakrętki oraz równomierne rozłożenie sił.

Miejsce 3 – makiety kolejowe z drukarki 3D

Liczba wyświetleń: 177 464

Czas na YouTube: 2 tygodnie

Druk 3D to idealne narzędzie dla każdego modelarza, niezależnie od dziedziny, którą się interesuje. W powyższym materiale możemy zobaczyć proces powstawania pociągu do makiety kolejowej, przy użyciu technologii żywic fotopolimerowych.

Miejsce 2 – drukowana w 3D gra planszowa

Liczba wyświetleń: 221 812

Czas na YouTube: 2,5 tygodnia

Hextraction to bardzo interesująca gra planszowa, która w całości powstaje przy udziale drukarek 3D. Autor materiału opowiada historię jej powstania oraz przedstawia zasady jakie panują w jej świecie.

Miejsce 1 – AnkerMake M5

Liczba wyświetleń: 1 034 695

Czas na YouTube: 3 tygodnie

Materiał prezentujący możliwości drukarki 3D AnkerMake M5, przygotowany przez osobę, która z drukiem 3D nie miała zbyt wiele do czynienia, przez co dość mocno się tym ekscytuje.

Zdjęcie przewodnie: www.3dnatives.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments