DT60 – przemysłowa drukarka 3D od hiszpańskiego Dynamical 3D

Kategoria: Przemysłowe drukarki 3D 10 lip 2019

Hiszpańska firma Dynamical 3D wprowadziła do swojej oferty przemysłowych drukarek 3D model o nawie DT60. Urządzenie to charakteryzuje się przede wszystkim dużym obszarem roboczym oraz możliwością drukowania z wysokotemperaturowych materiałów, takich jak na przykład PEEK.

Hiszpańska firma przeszła w ostatnim czasie dość znaczącą zmianę, jaką było podzielenie swoich struktur na trzy oddzielne sektory zajmujące się drukarkami 3D, usługami oraz materiałami do druku 3D. Krok ten pozwoli każdemu segmentowi skupić się bardziej na obszarze własnych działań oraz na podejmowanie decyzji, które wcześniej mogły być uważane za sprzeczne z interesem firmy. Dla przykładu sektor usług druku 3D świadczy je również za sprawą drukarek 3D firmy Carbon.

Jednym z flagowych urządzeń w ofercie Dynamical 3D jest model DT60. Urządzenie to posiada dość duży obszar roboczy, który kształtuje się na poziomie 600 x 450 x 450 mm, a jego zamknięta komora czerpie ciepło z platformy roboczej, która może rozgrzać się do 120oC oraz głowicy drukującej, która osiąga temperaturę rzędu 500oC. Warunki te sprzyjają drukowaniu z tworzyw wysokotemperaturowych, takich jak na przykład PEEK.

Duży obszar roboczy pozwala na drukowanie nieco większych elementów, dlatego też DT60 wyposażona jest domyślnie w dyszę do szybkiego drukowania o średnicy 0,6 mm. Alternatywnie dostępne są również dysze o średnicach 0.2, 0.4, 0.8, 1.0 oraz 1,2 mm, które w zależności od potrzeb pozwalają na przyspieszenie procesu drukowania 3D lub uzyskanie lepszej powierzchni wykonywanych elementów.

DT60 wyposażono również w system dwóch niezależnych ekstruderów, który pozwala zarówno na pracę w trybie druku z jednej głowicy, jak i z dwóch głowic oraz w trybie kopiowania i drukowania w odbiciu lustrzanym. Możemy również korzystać z rozpuszczalnych materiałów podporowych, co pozawala na drukowanie 3D bardziej złożonych geometrii.

Jak przystało na przemysłową drukarkę 3D producent postarał się o funkcje, które pozwolą użytkownikowi na długą i bezproblemową pracę. Poza wyposażeniem jej w złącze Ethernet oraz kolorowy i dotykowy panel sterowania, znajdziemy tutaj również funkcję wykrywania końca oraz zacięcia się filamentu, automatyczną pauzę, odzyskiwanie procesu przerwanego wydruku oraz schowek pozwalający na przechowywanie do 8 kg tworzywa.

DT60 jest już dostępny w sprzedaży. Urządzenie wyceniono na 40.000 EUR.

Żródło: www.fabbaloo.comwww.dynamical3d.com

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments