Photocentric nawiązuje partnerstwo z firmą Henkel w zakresie opracowywania nowych żywic fotopolimerowych

Kategoria: filaments4U Materiały do druku 3D 28 wrz 2022

Firma Photocentric, innowator branży żywic fotopolimerowych oraz twórca technologii, która do naświetlania żywicy wykorzystuje ekrany LCD, ogłosiła nawiązanie partnerstwa z gigantem branży chemicznej, firmą Henkel. W ramach tej współpracy do oferty dostępnych żywic UV dla drukarki 3D LC Opus dołączą niebawem wysokowydajne materiały z serii Loctite.

Henkel od kilku lat sukcesywnie rozszerza swoją współpracę z firmami z branży druku 3D, rozwijając w ten sposób swoją linię materiałów przeznaczonych do druku 3D Loctite. Po Rapid ShapeNexa3DKeystone oraz BCN3D tym razem do grona zainteresowanych dołącza brytyjski Photocentric.

Partnerstwo obu firm ogłoszone zostało w Chicago na targach IMTS. Jego celem jest program walidacyjny wysokowydajnych żywic z serii Loctite dla użytku z drukarką 3D LC Opus, która jest pierwszą na rynku, a zarazem pierwszą drukarka 3D typu UV od Photocentric, wykorzystującą specjalnie zaprojektowany dla niej monochromatyczny ekran LCD.

Innowacyjna technologia odrywania kolejnych warstw z dna kuwety, którą wykorzystano w tym urządzeniu, umożliwia ultraszybki druk 3D z prędkością 18 mm/h dla warstwy 50 mikrometrów. W połączeniu z obszarem roboczym o wymiarach 310 x 174 x 220 mm pozwala to na wydruk 20 łuków zębowych ułożonych na płasko w zaledwie 50 minut lub 34 łuków zorientowanych pionowo w czasie 2 godzin i 40 minut.

Dwa pierwsze materiały, które trafią na platformę LC Opus to Loctite 3D 3843 oraz Loctite 3D IND405, a pierwsze rezultaty zostaną zaprezentowane w listopadzie na targach Formnext. Wszystkie nowe tworzywa będzie można nabyć w sklepie filaments4U, który jest wyłącznym dystrybutorem firmy Photocentric w Polsce.

Źródło/Source: Informacje prasowe/Press release Photocetric

Grafika przewodnia/Cover Photo Credit: Photocentric

O autorze
Informacje Prasowe

3D w praktyce to czołowy serwis poświęcony technologiom przyrostowym w Polsce, działający nieprzerwanie od 2014 roku.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments