Na rynku jest już 300 systemów do druku 3D z metalu od Meltio

Kategoria: Przemysłowe drukarki 3D 10 lis 2023

Meltio, producent przełomowej technologii druku 3D z metalu, polegającej na osadzaniu materiału w postaci drutu nawiniętego na szpulę, ogłosił osiągnięcie kolejnego kamienia milowego swojej działalności. Na całym świecie znajduje się już ponad 300 systemów do druku 3D z metalu sygnowanych przez tę hiszpańską markę.

Misją Meltio jest dostarczanie wszystkim gałęziom przemysłu, w każdym zakątku świata, swoich unikalnych rozwiązań z zakresu technologii wytwarzania przyrostowego z metalu, dając dzięki nim możliwość tworzenia niezawodnych części metalowych, z materiałów takich jak stal nierdzewna, tytan, nikiel, etc..

Za sprawą swoich technologii, Meltio rewolucjonizuje proces produkcji i naprawy części metalowych, osiągając bardzo dużą niezawodność oraz zapewniając dużą gęstość części (99,998%). Z systemów tych korzystają branże takie jak motoryzacja, lotnictwo, górnictwo, centra badawcze oraz uniwersytety w ponad 60 krajach na świecie.

Kamień milowy w postaci ponad 300 systemów Meltio sprzedanych na całym świecie potwierdza, że branża wykorzystuje nasze rozwiązania w zakresie druku 3D z metalu do produkcji i naprawy części metalowych. Jest to uznanie wysiłków całego zespołu Meltio i potwierdzenie, że podążamy właściwą drogą innowacji, aby zaoferować rynkowi nowe rozwiązania, które odpowiadają na ich potrzeby produkcyjne, elastyczność i niezawodność w przemysłowych procesach produkcyjnych.Ángel Llavero, dyrektor generalny Meltio

Rozwiązania oferowane na światowych rynkach przemysłowych przez Meltio:

  • integracja Meltio Engine Robot,
  • integracja Meltio CNC Robot,
  • drukarka 3D do metalu Meltio M450,
  • Meltio Robot Cell,
  • slicery Meltio Space oraz Meltio Horizon.

Źródło/Source: Informacje prasowe/Press release Meltio

Grafika przewodnia/Cover Photo Credit: Meltio

O autorze
Łukasz Długosz

Redaktor Naczelny 3D w praktyce. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, fan gier komputerowych oraz konsol i sprzętu retro.

ARTYKUŁY POWIĄZANE
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments